MENU
Головна » 2017 » Лютий » 16 » Година пам'яті «Відлуння чужої війни»
11:36
Година пам'яті «Відлуння чужої війни»

    28 років тому в Афганістані закінчилася десятилітня військово-політична спецоперація Радянського Союзу, участь у якій взяли 160 375 військовослужбовців – вихідців з України, 3 360 з яких – загинули, 72 – пропали безвісти, 3 560 – стали інвалідами.
    Окрім Афганістану, українці несли службу в Лівані, Угорщині, Єгипті, Іраку, Анголі, С’єрра-Ліоне, Чехословаччині, Ефіопії, Югославії. Вони з честю виконали свій військовий обов’язок, стали гідним прикладом людської відданості, героїзму та мужності.
     15 лютого, в День вшанування учасників бойових дій на території Афганістану та інших держав, у залі засідань райдержадміністрації пройшли святкові урочистості «Відлуння чужої війни». У заході взяли участь голова райдержадміністрації Віталій Лелюк, голова районної ради Анатолій Ходюк, голова районної організації Української спілки ветеранів Афганістану Анатолій Заєць, районний військовий комісар Олександр Мельник, учасники бойових дій та представники громадськості.

    Афганській війні оцінку виніс час. Воєнні події стали історією, а ті, хто там був – ветеранами, учасниками бойових дій. Трохи дивно було ставити іменник «ветеран» поряд із молодими людьми, у яких, на перший погляд, лише сиві пасма в волоссі видають пережите. Але, вдивляючись у глибокі очі вчорашніх солдатів, розумієш: їхні серця зранені, у снах вони й досі йдуть в атаку. Хвилиною мовчання вшанували тих, хто загинув в боях смертю хоробрих та померлих від ран уже в мирний час.
   Свої музичні вітання присутнім подарували Ольга Ялтусевич та Тетяна Пиптюк.
   По закінченню урочистостей проведено покладання квітів до пам’ятного знаку воїнам-афганцям.

   Афганська кампанія залишила невиліковну рану у душах та серцях тих, хто пройшов вогненними гірськими стежками, хто втратив друзів, синів чи батьків.
   Та найбільше ніяк не сподівалися воїни-афганці, що поряд із собою через чверть століття побачать набагато молодших учасників бойових дій і самі знову відчують смертельний вишкіл війни уже на рідній українській землі…

  

    

Переглядів: 93 | Додав: RitaH | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar